Виховна робота
В ЛІЦЕЇ
2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Мета: виховання всесторонньо розвиненої особистості, здатної творчо мислити, активно творити в духовній і матеріальній сферах, самостійно й колективно виконувати суспільноважливі завдання, адекватно реагувати на виклики сучасності, пов’язані з боротьбою українського народу за незалежність
Завдання
1. Забезпечення безпекової складової фізичного, психічного, соціального, духовного здоров’я і благополуччя особистості здобувача освіти.
2. Надання базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій в умовах війни, навчання правилам збереження здоров’я і життя свого та оточуючих в разі бойових дій, ракетних обстрілів, техногенних і екокатастроф, хімічної атаки.
3. Формування моделей правильної поведінки в різних ситуаціях, в різних сферах життя суспільства.
4. Надання педагогічної пітримки, забезпечення психолого-педагогічного супроводу емоційно-вразливих категорій осіб.
5. Сприяння адаптації та емоційно-психологічної підтримки тимчасово внутрішньо переміщеним особам.
6. Формування рис, якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України:
-оборонно-патріотична свідомість, моральна та громадянська стійкість, сила волі, твердість духу;
- стійкість до впливів пропаганди країни агресора, запобігання поширенню недостовірної інформації, віра в перемогу, підтримання власного емоційного ресурсу;
- здатність і вміння протистояти стресу, тривозі, почуттю небезпеки, впливу негативних емоцій;
- співчуття, милосердя, допомога, підтримка, волонтерство, усвідомлення себе громадянином України, своєї належності до української нації.
7. Формування моральної активності особистості, чесності, правдивості, працелюбності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, терпимості до іншого, миролюбності, готовності допомогти іншим, обов’язковості, ввічливості, делікатності, тактовності ; вміння працювати з іншими; здатності прощати і просити пробачення; протистояти виявам несправедливості, жорстокості.
8. Формування усвідомлення природи в житті людини, почуття особистої причетності до збереження природних багатств, відповідальності за них, здатності гармонійно співіснувати з природою.
9. Виховання особистості, яка має систему елементарних мистецьких знань, адекватно сприймає художні твори, здатна збагнути та виразити власне ставлення до мистецтва, прагне та вміє здійснювати творчу діяльність у мистецькій сфері.
10. Виховання усвідомлення дітьми та учнівською молоддю соціальної значущості праці, розвиненої потреби в трудовій активності, формування навичок здорового способу життя.